Yerleşke ve Ulaşım

Anasayfa » Yerleşke ve Ulaşım

Fakültemiz, Samsun-Bafra karayolu üzerindeki Ondokuzmayıs (yerel adıyla Engiz) ilçesinin sahil kesiminde yer alan Ballıca Yerleşkesi’nde bulunmaktadır (harita). Bafra’ya 20 km, Atakum’a 25 km, İlkadım’a 35 km uzaklıktadır.

Yerleşke, 11 bin 200 metrekare alan üzerinde kuruludur. Ek olarak, hangar olarak kullanılan ve laboratuvarların de yer alacağı yaklaşık 78 bin metrekarelik kapalı alana sahiptir.

Yerleşkemiz, bir kısmını Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti‘nin oluşturduğu, son derece zengin tabiat varlığına sahip Bafra Ovası’nın güneydoğu ucunda bulunmaktadır. Hem doğal ortamıyla hem de gelişmeye son derece müsait konumuyla, muhtemelen kısa zaman içerisinde çekici bir yaşam alanı haline gelecektir.

TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM

1) Akademik yıl içerisinde, OMÜ Kurupelit Yerleşkesi girişine yakın konumdaki tramvay durağından (üniversite aktarma merkezi) günde birkaç sefer kalkan ve doğrudan yerleşkemize gelen SAMULAŞ otobüslerinin kalkış saatleri her yıl ders programına göre yayınlanmaktadır.

2) Tramvay son durağından (üniversite aktarma merkezi) kalkan Engiz (Ondokuzmayıs) dolmuşlarıyla Engiz’e gelindikten sonra, kampüse devam eden dolmuşa aktarma yapılması gerekmektedir.